Načítám...
29
05
2017

Náš trenér Radim Zábranský vicemistrem juniorů! + rozhovor

Gratulujeme Radimu Zábranskému, který působí jako osobní trenér ve Fitness Plovárna, ke skvělému úspěchu na jeho prvních dvou soutěžích! V květnu 2017 se Radim umístil na 3. místě v kategorii Men’s Physique juniorů nad 178 cm na Mistrovství Moravy a Slezska. O týden později na Mistrovství ČR obsadil výborné 2. místo ve stejné kategorii.

Nemáte ještě tělo podle vašich představ? Kontaktujte našeho trenéra a domluvte si s ním trénink. Sestavuje i tréninkové plány a jídelníčky na míru vašim cílům.

Radime, gratuluji ke skvělému umístění na tvých prvních dvou soutěžích. Můžeš se nám prosím stručně představit?
Děkuji mnohokrát. Jmenuji se Radim Zábranský, je mi 22 let a celý život bydlím v Hranicích, kde jsem i úspěšně dokončil studium na místní průmyslové škole.
Jaká byla tvoje příprava na závody a jak dlouho trvala? Kdo tě vedl a jakým způsobem jsi trénoval?

Přípravu jem měl pod profesionálním závodníkem a trenérem Filipem Šteflovičem (mj. v ČR jsou jen 3 profesionálové v kategorii Men’s Physique) a trvala 7-8 měsíců. Základ tam byl, ale bylo potřeba z toho udělat závodní formu. První bylo potřeba se zbavit přebytečného tuku, takže zkráceně to byla měsíční redukční dieta, poté čtyřměsíční objem (nabrat ještě nějakou svalovou hmotu) a 3 měsíce redukční dieta s postupným ubíráním množství kalorií, přidáváním na intenzitě tréninku, více aerobního cvičení (kardio) až po předzávodní superkompenzaci a odvodnění. Poslední měsíc byl nejtěžší, nejpřísnější dieta, energie a nálada nulová, 2-3 tréninky za den a do toho klasické domácí povinnosti, bylo toho hodně, ale nakonec se to vyplatilo všechno.

Řekni nám o svých pocitech před tím, než jsi vstoupil na stage.
Seběhlo se to tak rychle, že jsem si to pořádně v tu chvíli ani neuvědomoval. Naše kategorie byla až ke konci harmonogramu celé soutěže, čekali jsme několik hodin a pak v mžiku akce. Určitě tam byla obrovská tréma a celkové obavy, abych správně zapózoval, udělal dojem na porotu a nic nepopletl. Navíc ostatní závodníci měli velice dobré formy a i více zkušeností, to taky sehrálo svou roli na trémě, ale nepřipustil jsem si to a šel s tím, že jsem udělal maximum, co jsem mohl a… zadařilo se.
A pocit v momentě, kdy tě vyhlásili juniorským vicemistrem ČR?
Naprosto úžasný pocit. Mým cílem bylo se dostat alespoň do finále, přece jenom to byla moje druhá soutěž a proti mně byli závodníci, co soutěží i několik let, a dopadlo to takhle skvěle. Určitě na to nikdy nezapomenu – když se ohlédnu na všechno, co pro to bylo potřeba udělat a obětovat, je to úžasný pocit, že se to všechno vyplatilo. Ale i kdybych se neumístil na medailovém místě, tak není důležitý cíl, ale cesta!
V současnosti působíš jako osobní trenér v posilovně Fitness Plovárna v Hranicích. Jaké služby svým klientům nabízíš?

Přesně tak, klientům nabízím osobní tréninky, které trvají 60 až 75 minut, tréninkové plány na míru dle jejich cíle, ať se jedná o hubnutí, nabrání svalové hmoty či zpevnění těla. Dále jídelníčky na míru, opět dle cíle a potřeb a možností klienta. Momentálně mám dva adepty, se kterými domlouvám dlouhodobou spolupráci s cílem připravit je na podzimní kondiční soutěže, které jsou určeny především pro začínající závodníky. Kompletní nabídku služeb a ceník najdete v mém profilu na webu.

Jaké máš plány do budoucna? Budeš se dál věnovat závodění a trénování klientů?
Teď se soustředím hlavně na klienty a jejich potřeby. Závodit určitě budu, momentálně dávám dvouměsíční volnější režim, abych měl více času na klienty a mohl se jim naplno věnovat a zároveň tělo odpočinulo a zregenerovalo po těžkých měsících diet a tréninků. Od srpna pak zahajuji objemovou přípravu a cílem jsou opět jarní mistrovské soutěže, už ale v mužích. Snad se podaří udělat dobrou formu, možná i mezinárodní. Můj dlouhodobý cíl je být kvalitním trenérem a získat profesionální kartu.
Chtěl bys na závěr někomu poděkovat, něco vzkázat?
V první řadě bych chtěl poděkovat Tobě, že sis našel čas na to se mnou udělat rozhovor a za skvělé zázemí, kterým je Fitness Plovárna v Hranicích. Poslední měsíce před soutěžemi jsem trénoval právě tady a udělal jsem tady vítěznou formu :-) Dále mému trenérovi a celému SF7 teamu, kteří byli velikou oporou a pomocí, budoucí manželce – momentálně ještě přítelkyni, která vydržela všechny nálady a strasti, které obnáší tento sport a plně mě ve všem podporovala. V neposlední řadě rodině, která pro mě znamená všechno. Nakonec všem lidem, kteří mi drželi palce, děkuji.
Díky za rozhovor a přeji ti hodně štěstí do budoucna :-)
(rozhovor vedl Michal Kroča, provozovatel Fitness Plovárna)